FacebookInstagram

-Nem-Alma


Ar-Nem-Alma Teknik.

Artırılmış fonksiyon ve darbeye karşı önlem

Saat içerisinde oluşan nem genelde mekanik saatlerin büyük bir sorunudur. Havadaki nem nedeniyle saat içerisinde difüzyon oluşur ve saat içerisinde bulunan yağların koyulaşmasına neden olur, bu sorun üç ayrı Ar-Nem-Alma teknolojisi ile çözülür (Kuru kapsül, EDR-Contası ve Koruma Gaz Dolumu) ve saat için neredeyse tamamen kuru bir atmosfer oluşturur. Eskime prosesi, soğuk şokunda oluşan saat camının buğulaşmasını ve saatin çalışma hassaslığını korur. .

Kurutma kapsül U2 modelinin cam altında 6 rakamının altındadır

Neden suya dayanıklı bir saate bu teknoloji gerekmektedir?

Bir Sinn saatine sahip olmanın güzelliği onun kesinlikle hassas doğrulukta çalışan mekanizmasın olduğunu bilmektir. Ne kadar saatin tüm parçaları hassas ve kaliteli bir şekilde yapılmış olsa da, devamlı doğru işlemesi için sürtünmenin ve aşınmanın minimalize edilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı yüksek kaliteli sentetik yağlar saatin içindeki hassas çalışmasını sağlar ve aşınmayı önler. Bugüne dek nem mekanik saatlerde saat içinde bulunan yağın koyulaşmasına neden olmuştur. Nem saatin içerisine atmosferin içindeki gaz şekliyle cıvataları aşarak girmektedir. Gay formunda giren bu saat, saat mekanizmanın içerindeki bölümlerde yoğunlaşarak sıvı şeklinde birikir. Suyun saat içerisindeki sıvı şeklinde birikmesi yağın koruma özelliğini alır, aşınma ile sürtünmeyi arttırarak denge çemberinin genleşme oranlarını bozar, buda saatin doğruluğunu olumsuz etkiler. Sinn Mühendisleri bunları önlemek için Ar-Nem-Alma teknolojisini geliştirmiştir.

Nemsiz atmosferde salaam

Kullanılan bu ayrıntılı Ar-Nem-Alma teknolojisinin hedefi saat için neredeyse nemsiz bir ortam veya atmosfer sağlamaktır. Bu teknoloji sayesinde saat içerisindeki nemsiz atmosfer saatin kusursuz çalışmasını sağlayarak saatin uzun zaman doğru çalışmasını sağlar (Örneğin çok derin ve soğuk su altında). Bu sayede saat derece farklılıklarından olumsuz etkenden arınarak her şartta rahatlıkla okunmasını sağlanır.


Üç teknik unsur

Ar-Nem-Alma teknolojisi üç teknik unsur ile çalışır. Bunlar: Bir kurutma kapsülü, DER-contaları ve koruyucu gaz dolumudur. Koruma kapsülü beş parçadan oluşur, bunlar Frankfurt'ta bulunan tek tek kontrol edildikten sonra bir araya monte edilmektedir

Titandan yapılmış kurutma kapsülü, Burada EDR-contaları kullanılmaktadır.

1. Kurutma kapsülü

Kurutma kapsülü, Ar-Nem.Alma teknolojisinin en önemli parçasıdır. Kapsül, bakır sülfat ile doldurulur; Saat kasasının içindeki nemi emer ve kalıcı kuru kalmasını sağlar. Bakır sülfat, nem oranı arttıkça giderek maviye dönüşür; Renk değişimi (şekle bakınız) kurutma kapsülün seviyesinin göstergesidir. Kapsülün üstünde küçük bir görüntüleme penceresi bulunmaktadır ve bu safirden kristal camdan yapılmıştır.

Kullanılan tüm contalar yüksek difüzyon azaltıcı malzemelerinden (EDR) imal edilmiştir.

2. EDR-Contaları

Saat içindeki ve atmosferdeki gaz farkından oluşan değişinden kaynaklanan nemin girmesini önceden önlemek için bu teknolojide ekstrem difüzyon azaltıcı contalar kullanılmaktadır, bunlar EDR-contalarıdır. Bu contalar normal Nitril (NBR) contalarına oranla nemin saat kasası içerisine girmesini %25 oranına kadar önlemektedir.

Yüksek teknolojinin göstergesi:
Üstün teknolojinin göstergesi: 103 Ti modelinin kadranının üzerinde yalın Ar-Nem-Alma sembolü DIAPAL Ar-nem alma teknolojisi anlamına gelir.

3. Kompleks gas dolumu

Ar-nem-alma teknolojisi koruyucu bir gaz dolumu ile mükemmelleşir. Bu işlem, Ar-nem-almak teknolojisinin ideal iklimini oluşturur. Sadece hava difüzyonu nem kurutma kapsülüne bağlanmış olması gerekir. Bu şekilde montaj sırasında oluşan nemlenmede önlenir.