FacebookInstagram

HYDRO

Dalgıç modelimiz UX (EZM 2B) su altındaki kıyaslaması: Solda yağ ile doldurulmuş sağda ise yağ doldurulmamış haliyle. .


HYDRO saatler yağ ile dolu olduğundan quvartz olması gerekmektedir. HYDRO modelleri için yağ gerektiğinden mekanik saatlerin denge salınımın sürtünme direncini aşması mümkün olamazdı.


HYDRO

Sualtında yansımadan okunma özellikli

HYDRO-Teknolojisi ile donatılmış saatlerimiz hangi derinlikte olursa olsun her açıdan saate bakıldığında yansıma olmaksızın rahatlıkla okunma özelliğine sahiptir.

UX GSG9 modelinin içine sıvının doluşu (EZM 2B).

Prensibi

HYDRO saat gövdeleri içinin tamamına yağ gibi bir berrak sıvı konmaktadır, bunun ışık kırılma endeksi ile safir kristal camın ışık kırılma endeksi ilişkilendirilmiştir. Bu sıvı Safir kristal camından geçen ışığın kırılmasını önlemektedir. Bu sıvı sıkıştırılamaz olduğundan bütün saatin kasasının içindeki nemli havanında yerini alarak nemsiz bir ortam yaratır.

HYDRO Saatlerimizin son jenerasyonu UX (EZM 2B)’lerin farkı. Diğer dalgıç saatleri ile kıyaslamada sadece HYDRO modelimiz rahatlıkla okunduğu görülmrktedir.

Sualtında yansımadan okunmanın avantajları

Dalgıç saatlerindeki yansıma tamamen kaldırılmakta ve her açıdan okunabilir duruma gelmesidir. Yansıma saatin kadranı ve göstergelerin içeriden cama yansımasından oluşur. Sıvı doldurulduğunda ışığın kırılması ortadan hava olmadığı için kalkar.

Darbeye karşı direçliliğin avantajları

Saat kasasının içinde hava bulunmadığından dolayı HYDRO saatler darbeye dirençlidir. Darbeye karşı direnç ancak nem oranı arttığında oluşur. Bu avantaj sayesinde saat düzgün bir şekilde çalışır

Erişilebilir derinlikteki oluşan basınca karşı avantajı

Sıvı neredeyse sıkıştırılamaz. Bundan dolayı saat içerindeki basınç saat gövdesi üzerindeki membrandan dolayı dışarıdaki basınçla uyum sağlar. Bu sebepten dolayı HYDRO teknolojili saatler basınca dayanıklıdır. Normalde bir saatin iç montaj basıncı 1 bardır ve dışarıdan oluşan su basıncı her 10 metre su derinliğinde 1 bar artarak artar, ancak bu basınç farkı HYDRO saatlerinde oluşmaz bile. .