FacebookInstagram

Şirketimiz

Sinn Spezialuhren zu Frankfurt am Main

1961
Şirket kuruluşu
Eski bir 2. Dünya Savaşı pilotu ve eğitmeni olan Helmut Sinn, Frankfurt am Main/Almanya’da "Helmut Sinn Spezialuhren" şirketini kurar. Şirketin ana faaliyeti uçuş navigasyon ve kronograflı pilot saatleri üretimidir.
1985
Uzayda 140 S
Eski bir 2. Dünya Savaşı pilotu ve eğitmeni olan Helmut Sinn, Frankfurt am Main/Almanya’da "Helmut Sinn Spezialuhren" şirketini kurar. Şirketin ana faaliyeti uçuş navigasyon ve kronograflı pilot saatleri üretimidir.
Sinn Spezialuhren şirket merkezini taşır
Şirket merkezini "Füldchen 5-7, Frankfurt am Main" adresinden mevcut adresimiz olan "Roedelheimer Parkweg 6, Frankfurt am Main" taşır.
1992
Die 142 S Uzayda
Mir-92 misyonu sırasında, astronot Klaus-Dietrich Flade bir 142P saati kullanır.
1993
Uzay mekiği Columbia'nın içinde
Bir kez daha, 142 Modeli uzayda rol alır. İkinci Alman uzay laboratuvarı misyonu D-2’de 10 gün süreyle mürettebat eşlik eder. NASA uzay mekiği Columbia’da 160 Dünya etrafında tur atar ve yörüngede 6,7 milyon kilometre sorunsuz yol kat eder.
1994
Zeni bir çağ başlar
Yüksek Mühendis Lothar Schmidt 1 Eylül'de şirketi satın alır ve geleceğe yönelik stratejik ve teknolojik bir yapılanma başlatır. Şirket unvanını "Sinn Spezialuhren GmbH" olarak değiştirir..

İlk olarak tamamen titanyumdan oluşan ve manyetik alandan etkilenmeyen modeli 244 geliştirilir. Bu Manyetik Alan Koruma özelliği ile Sinn tüm DIN standartlarını aşarak tüm anti manyetik saatler arasında manyetik alandan en az etkilenen saat durumuna gelir.
1995
Sinn tarafından üretilen ilk 22 karatlık altın saat
Modelin altın oranının (917/1000) olağanüstü yüksek olmasına rağmen, 22 karat özel alaşımlı malzeme ile sertliği paslanmaz çelik mertebesindedir (220 HV).
Ar-nem alma Teknolojisinin geliştirilmesi
203 Ti modeli ile ilk defa Ar-nem alma teknolojisi devreye girer. Bu yeni teknoloji ile ani sıcaklık değişiklikleri saatin camını etkilememek ile birlikte saatin mekanizmasının eskime sürecini uzatır.
1996
HYDRO Teknoloji geliştirilmesi
HYDRO Teknoloji ilk kez 403 HYDRO modeli ile tanıtılır. Bu teknoloji darbeye ve basınca karşı dayanıklılık sağlar. Bu teknoloji saatin su altında erişilebilir en derin noktalarda bile saatin her açıdan rahat okunabilirliğini sağlamaktadır.
1997
Komando ve özel tim saatleri EZM1 ve EZM2 tanıtımı
Özel saatler üreticisi olarak bilinen SINN, EZM1 ve EZM2 iki olağanüstü harekat modellerini geliştirerek uzmanlığını ispatlar. Bu saatlerin hassas ve dayanıklı olması nedeniyle GSG-9 (Alman federal polis özel timi) tarafından harekatlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kritik anlarda mükemmel okunabilirliği, hassaslığı ve zaman ölçümü tatbikatlarda hayati rol oynamaktadır.
1998
–45°C ile +80°C
Sinn özel saatlerinin Ar-nem alma teknolojisi Sinn saatlerinin içinde özel yağı kullanarak mükemmelleştirilmiştir. Sinn saatlerinde kullanılan bu özel yağ 66-228 birlikte mekanik saatlerin sıcaklık direnç teknolojilisi +80°C -45°C derece arasında fonksiyonel kalmasını rahatlıkla sağlar. Bu teknolojisi ile donatılmış 303 KRİSTAL modeli soğukluğun -50°C bulduğu Yukon Quest adı altında Alaska-Yukon arası düzenlenen 1.000 millik dünyanın en zorlu kızaklı köpek yarışında testi sorunsuz geçmiştir.
103 Ti Ar için "Goldene Unruh" ödülü alır
Aynı yıl 103 Ti Ar ilk kez "Goldene Unruh" ödülü layık görülmüştür.
1999
203 ARCTIC için dayanıklılık testi
203 ARCTIC Dalgıç kronografi ekstrem dalgıç Mario M. Weidner bileğinde Kuyey Arktik Denizi'nde dayanıklılık testini başarıyla geçer.
SUG şirketinin (Sichsischen Uhrentechnologie GmbH) Glashütte’de kuruluşu
Firma Sinn için Glashütte’de üstün teknoloji saatleri için özel ve kapsamlı gövde üretmektedir.
Frankfurt am Main – Finans Merkezi modelinin sunumu
En çok satan Frankfurt Finans Merkezi modeli serisi firma için dönüm noktası olmuştur. İlk kez bir Sinn saati kadranında Frankfurt am Main yazmaktadır.
2001
DIAPAL Teknolojisinin gelişimi
Bu teknoloji ilk defa 18-karat beyaz altın olarak Frankfurt Finans (6000 Jubilee) modelinde kullanılmıştır. DIAPAL teknolojisinde saat mekanizmasında kullanılan özel malzemelerin yağ kullanmadan karşılıklı kusursuz çalışmasını sağlamaktadır.
2003
TEGIMENT Teknolojisi gelişimi
TEGIMENT Teknoloji 756 modelinde ilk kez kullanılır. Bu teknoloji ile sertleştirilmiş paslanmaz çelik çizilmelere karşı dayanaklığı artırılmıştır.
2004
Limited Model Kronograf 958
Katılımcılar dünyanın en zorlu macera yarışlarından Yukon Kanada’da eksi derecelerde yapılan "Fulda Challenge" için geliştirilen dayanıklı limited 958 modelidir.>
Almanya Nürburgring "Yeşil Cehennem"de 24 saat otomobil yarışı SINN 958
Ünlü yarış pilotu Hans-Joachim Stuck kolunda bir Sinn 958 modeli ile 24 saatlik Nürburgring pistinde otomobil yarışını kazanır.
2005
İlk defa Alman Denizaltı çeliğinden bir saat gövdesi
İlk defa, SINN dalgıç saatleri gövdesinin yapımında Alman Denizaltı çeliği kullanır.

Germanischer Lloyd* SINN-Dalgıç saatlerini test eder
Germanischer Lloyd (2013’den beri DNV Group) dalgıç saatlerini test eder. Merkezi Hamburg’da olan ve dünyada önde gelen gemiciliğin teknik konularında norm testleri yapan ve sertifika veren Germanischer Lloyd Sinn saatlerinin basınç dayanaklığını Avrupa Dalgıç Cihazları normları EN205 ve EN14143’e göre test ederek onay verip ve sertifika vermiştir. * Seit 2013 DNV GL Group
2006
"Goldene Unruh" ödülü Frankfurt Finans Merkezi saatine Beyaz altın Frankfurt Finans saati birincilik ödülünü, 956 Klassik ise ikincilik ödülünü almıştır.
Sinn modelleri çarpışma testinde
Klettwitz, Almanya'da Euro Speedway DEKRA Teknoloji Merkezi'nde 756 ve 900 modelleri zorlu çarpışma testine tabi tutulmuş ve başarıyla geçmiştir. Sözkonusu test merkezinde normalde uluslararası otomotiv endüstrisi için zorlu testler gerçekleştirilmektedir.
Elle kurmalı model SZ204
6100 REGULATEUR model serisi için SINN cep saati Unitas 6498 kalibresi bazına dayalı SY204 geliştirilmiştir. Burada regülatör göstergesi ve saniye bazında durdurma fonksiyonu mevcuttur. Bu saatte yüksek kaliteli glucydur denge çarkı ve triovis hassas ayarlama sistemi gibi malzemeler kullanılmıştır.
2007
2007 “En iyi marka” seçiminde sıralama
Alman "Aerokurier" Uçak ve Pilot branş dergisinin düzenlediği yarışmada "En İyi Marka" kategorisinde derginin okuyucuları tarafından ikinciliğe layık görülmüştür.
2008
Regulateur 6100 Rose Gold için "Goldene Unruh" ödülü
Regulateur 6100 kırmızı altın modeli "Altın Denge Çarkı" ödülünde ilk sırayı almıştır.
2009
917 GR Ralli Kronograf için zafer
917 GR Ralli takarak Otomobil yarışçısı ve şampiyonu Walter Röhrl ve Peter Göbel Costa Brava’da tarihi arabalar yarışında birinci olmuştur.
U2 modeli sonsuz buzda
Polar araştırmacı Arved Fuchs dalgıç U2 modelinin dayanıklılığına güvenerek ekspedisyonuna polar kutbunda çıkmıştır.
Kulturförderung
Wir haben es uns zur Aufgabe gemacht, zusammen mit renommierten Partnern, Bildung und Kultur zugunsten von Universitäten, allgemeinbildenden Schulen, Musikschulen sowie einer kulturinteressierten Öffentlichkeit zu fördern. MILAN ist das erste Projekt, welches wir im Bereich Kultur unterstützen.
2010
DIAPAL, 900 PİLOT, U1000, 6000 Frankfurt Finans Bölge ve 917 GR modelleri kötü yolda titreşim ve darbelere karşı dayanıklılık simülasyon testine tabi tutmuştur. Modeller bu testleri başarıyla geçmiştir.
“Goldener Unruh“ – Altın Denge Çarkı“ ödülünde birincilikler
Sinn modellerinden 900 Pilot ve 6100 Kırmızı Altın saatleri kendi klasmanlarında birincilik, Frankfurt Finans Bölgesi Platin saati de ikinciliği alarak Sinn yarışmada ki en başarılı saat markası olmuştur..
2011
Jubiläums-Chronograph Şirket kuruluşunun 50. Yıldönümü
50. yıldönümü için özel olarak SZ05 mekanizması geliştirilerek sadece 500 adet “Jubiliums-Chronograph” Yıldönümü-Kronograf Mart 2011’de piyasaya sunulmuştur. Bu modelin tamamı 3 hafta içinde satılmıştır.
SZ01 ve EZM 10
Lemania 5100 mekanizması örnek alınarak 2003 yılından beri geliştirilen kronograf SZ01 geliştirilmiştir. Saatin saniye göstergesi 60 dakikalık turu bir basışta otomatik sıfırlamakta bu sayede kronograf daha hızlı ve hassas kullanılmaktadır. EZM 10 ise titandan yapılmış kronograftır.
2012
TESTAF'ın sunumu
19 Temmuz 2012 tarihinde Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sinn Saatleri Donauwörth’da bulunan önde gelen helikopter ve uçak parçası üreticisi Airbus Helikopterler (eski Eurocopter) Almanya merkezinde ilk TESTAF (Teknik Standart Pilot Saatleri) saatini sunmuştur. TESTAF Sinn Saat’lerinin geliştirmiş olduğu yeni bir standarttır. Bu yeni standart/norm pilot saatlerinin zaman ölçümünün uçuştaki görüş ve/veya enstrümanlarının yönetmenliklerine yerine getirip getirmediğini belirlemektedir.

Dünya premiyeri - ilk TESTAF sertifikalı saat
Sinn Saatleri ilk defa TESTAF sertifikalı saat modellerini tanıtır. Belirlenen standart ve test kriterlerine göre 102 Ti UTC, 103 Ti modelleri tekrar geliştirilerek TESTAF testindeki öngörülen kriterlere yerine getirerek testi başarıyla geçerler. Bu sertifikalı modellerin kadranında TESTAF amblemi mevcuttur.
2013
SINN_857_UTC_TESTAF_K1 TESTAF: yeni bir standart için temel pilot saatleri
Sinn Saat Firmasının isteği üzerine, Alman Standartlar Enstitüsü (DIN) dalgıç saatlerinde olduğu gibi pilot saatleri içinde bir standart uygulaması getirir. Bu yeni taslak DIN 8330 Teknik Standart Pilot Saatler TESTAF da pilot saatleri sertifikalarında belirtmek üzere uygulamaya koyar.
2014
Frankfurt Finans Bölgesi saatinin 15. yılı
1999 yılında piyasaya çıkan Frankfurt Finans Bölgesi modeli 15. yılını kutluyor. 15. yıl dönümü dolayısıyla Frankfurt Finans Bölgesi saat modeli serimize iki yeni modelleri 6052 ve 6099 katılmaktadır. Bu saatlerde yılın hafta sayısını görmek mümkündür.